2020. nov. 25. 17:37
1/7 A kérdező kommentje:
2(x-1)+7>3(x+1)
2x+9>3x+3 |-2x
9>x+3 |-3
6>x
igy helyes?
2020. nov. 25. 17:44
2/7 anonim válasza:
Nem.
2*(x-1)+7 = 2*x-2+7 = 2x-5, és nem 2x+9.
4/7 A kérdező kommentje:
sw ha pozitivat szorzok negativval az pozitiv lesz nem?
2020. nov. 25. 17:50
5/7 A kérdező kommentje:
mert én már nagyon ossze vagyok zavarodva de tényleg...
2020. nov. 25. 17:50
6/7 anonim válasza:
Nem. Kéttényezős szorzat előjele akkor lesz pozitív, hogyha a tényezők előjele megegyezik, vagyis mindkettő pozitív vagy mindkettő negatív.
Másik megközelítés; 2*(x-1) at jelenti, hogy két darab (x-1)-et összeadsz, tehát (x-1)+(x-1). A zárójeleket elhagyhatjuk (mivel összeadás van), így x-1+x-1 kifejezést kapjuk. Összevonás után 2x-2 lesz, és nem 2x+2.
7/7 A kérdező kommentje:
na ez az ami össze zavart engem is. köszönöm a válaszod. sokat segítettél!!:)
2020. nov. 25. 17:55