R1 = 9 Ohm
R2 = 18 Ohm
U = 36 V
A.)Nem változik semmit.
B.)A kisebb ellenállású fogyasztóé 1/9-ére csökken.
C.)A nagyobb ellenállású fogyasztóé ½-ére csökken.
D.)Ahányszorosára nő az egyiké, ugyanannyadrészére csökken a másiké.
2020. nov. 24. 10:10
1/2 anonymousreview60 válasza:
Ki kell számolni a teljesítményeket mindkét esetre: P = U²/R = I²·R
1. Soros: I1 = I2 = U/(R1+R2)
P = I²·R, emmiatt P1 = (U/(R1+R2))²·R1 és P2 = (U/(R1+R2))²·R2
2. Párhuzamos: I1 = U/R1, I2 = U/R2
P = I²·R, emmiatt: P1 = U²/R1 és P2 = U²/R2
Kiszámolod, összeveted.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. nov. 26. 14:31