Hogyan változik a két fogyasztó teljesítménye, ha párhuzamos kapcsolás helyett sorba kötjük azokat? (Természetesen mi is számolunk a gyerekkel, de jó lenne ha össze tudnánk valamivel hasonlítani az eredményt.)


R1 = 9 Ohm

R2 = 18 Ohm

U = 36 V


A.)Nem változik semmit.

B.)A kisebb ellenállású fogyasztóé 1/9-ére csökken.

C.)A nagyobb ellenállású fogyasztóé ½-ére csökken.

D.)Ahányszorosára nő az egyiké, ugyanannyadrészére csökken a másiké.


2020. nov. 24. 10:10
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

Ki kell számolni a teljesítményeket mindkét esetre: P = U²/R = I²·R

1. Soros: I1 = I2 = U/(R1+R2)

P = I²·R, emmiatt P1 = (U/(R1+R2))²·R1 és P2 = (U/(R1+R2))²·R2

2. Párhuzamos: I1 = U/R1, I2 = U/R2

P = I²·R, emmiatt: P1 = U²/R1 és P2 = U²/R2

Kiszámolod, összeveted.

2020. nov. 24. 11:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. nov. 26. 14:31