3a–8b+(11a+4)–(5b–a+3)=15a–13b+1 hogyan jön ki ennek az eredménye??

az én értelmezésem szerint 15a+13b+7. mivel 3a meg 11 a meg 1a a minusz minusz miatt gondolom. de a 13 b hogy jon ki pluszra? vagy a +3 +4 ből hogyan lesz +1? mert rohadtul nem értem. köszi a választ előre is.
2020. nov. 23. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Zárójel felbontás, majd az egyneműek összevonása.

3a-8b+11a+4-5b+a-3=15a-13b+1

2020. nov. 23. 17:15
 2/7 A kérdező kommentje:
de ha felbontom a zarojelet az + +11a+4-+5b-a+3??
2020. nov. 23. 17:16
 3/7 A kérdező kommentje:
nagyon hulye vagyok matekból bocsi...
2020. nov. 23. 17:16
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

3a+11a+a = 15a

-(-a) =+a

-8b-5b=-13b

és +4-3=+1

2020. nov. 23. 17:21
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

+(11a+4) felbontása:

+1*11a = +11a

+1*4 = +4


–(5b–a+3) felbontása:

-1*5b = -5b

-1*(-a) = +a

-1*3 = -3

2020. nov. 23. 17:23
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget:)
2020. nov. 23. 17:30
 7/7 anonim ***** válasza:

3a–8b+(11a+4)–(5b–a+3)=?

Először a zárójeleket kell felbontani.

Ha a zárójál előtt mínusz (-) van, akkor a a benne lévő jelek megváltoznak az ellenkezőjükre,vagyis mínuszból plusz lesz, a pluszból pedig minusz. Tehát így a -(5b-a+3) helyett -5b+a-3 lesz.

Így ezt az egyenletet kapjuk:

3a-8b+11a+4-5b+a-3

Ennek az egyenletnek össze kell vonni a tagjait.

3a+11a+1a=15a

-8b+(-5b)= -13b

4+(-3)=1

Az utóbbi kettőnél azért kell hozzáadni, mert van egy szabály, miszerint ha két különböző jel van egymás mellett, vagy két különböző jelet szorzol össze, akkor az minusz lesz,ha ugyanolyan, akkor meg plusz. Ezt úgy tudod a legkönnyebben megjegyezni, hogy megpróbálsz "pluszjeleket létrehozni belőle. " Ezt az alábbi módon lehet:

Legyen mondjuk az, hogy meg kell adni az a-(-b) eredményét.

Itt az a előjelével nem kell foglalkozni, hiszen az a lényeg, hogy eldöntsük, hogy a b-t kivonni vagy hozzáadni kell.

Így jobban meg kell nézni a -(-b) részét az egyenletnek.

Itt van két minusz jel, amiket leírsz egymás mellé.

- -

Most nézd meg ezeket kicsit. Ezek vízszintes vonalak. Egyet forgass el, hogy függőleges legyen.

Ezt fogod kapni: | - (az első az elforgatott

Most van egy vízszintes és egy függőleges vonalad. De... Nézzük csak meg, hogy miből is áll egy plusz jel! Úgy van, egy vízszintes és egy függőleges vonalból.

Írjuk ezt le jelekkel: | - ➡️ +

Hogy ezt miért mondtam most el? Azért, mert ezzel a logikával nagyon könnyen meg lehet jegyezni.

Ami két - jeled volt, össze tudod rakni úgy, hogy egy plusz jel keletkezzen.

Ebből következik, hogy hozzá kell adni,vagyis az egyenlet a+b lesz.

Vagy legyen mondjuk az a feladat, hogy meg kell adni -a*b eredményét.

Bár nincs odaírva, biztosan te is tudod, hogy a b pozitív, tehát plusz.

Így van egy - és egy + előjelünk.

Eteket leírod egymás mellé: -, +

Látszik, hogy nem lehet belőle sehogysem " csak plusz jeleket csinálni", tehát a szorzat biztosan negatív lesz.

Tehát,az egyenlet eredménye:

15a-13b+1

Remélem, hogy tudtam segíteni. Ha nem érted, írj, mert szívesen segítek.

2020. nov. 23. 17:44