Hogyha a gravitációs gyorsulás 9,81 m/s², akkor hogy lehet kiszámolni azt, hogy hány másodperc alatt van 100 km/h-án az a test, ami ilyen nagysággal gyorsul?

2020. dec. 6. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

a = dv/dt


a = 9,81 m/s²

dv = v1-v0 = 100 km/h = 100/3,6 m/s ha azt feltételezzük, hogy álló helyzetből gyorsul.

dt = ez a kérdés

Átrendezve az egyenleted:

dt = dv/a = 100/(3,6*9,81)

Az eredményt másodpercben kapod.

2020. dec. 6. 19:56
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az eredmény 9,83 sec, ami reális.

2020. dec. 7. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, az nagyon nem reális! Így fejben számolva valahol 2.5-3 másodperc körül van az eredmény.
2020. dec. 7. 18:30
 4/4 A kérdező kommentje:

Ja, én bénáztam!

2,83 helyett 9,83-at írtam, ne kérdezd miért...

2020. dec. 7. 20:20