Kérlek valaki segítene megoldani a következő egyenletet?


Aladár és Bertalan együtt dolgozva egy nap alatt végez egy raktár átköltöztetésével.

Mennyi idő alatt végeznék el külön-külön a munkát, ha Aladárnak egyedül 20 órával több

időbe telne a költöztetés, mint Bertalannak?



2020. dec. 4. 11:28
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
24/x+24/(x+20)=1
2020. dec. 4. 11:34
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A raktármunka legyen 1. Ekkor egy óra alatt

Aladár: 1/(x+20)

Bertalan: 1/x

munkát végez.

A probéma az, hogy nem tudjuk, hány órás a két férfi munkanapja. Én most feltételezem, hogy 8. Ekkor közös munka esetén:

8/(x+20) + 8/x = 1

8x + 8x + 160 = x² + 20x

x² + 20x = 16x + 160

x² + 4x - 160 = 0

x1 = 10,81, x2 negatív, ami nem jó.

2020. dec. 4. 11:38