Aladár és Bertalan együtt dolgozva egy nap alatt végez egy raktár átköltöztetésével.
Mennyi idő alatt végeznék el külön-külön a munkát, ha Aladárnak egyedül 20 órával több
időbe telne a költöztetés, mint Bertalannak?
2020. dec. 4. 11:28
2/2 anonim válasza:
A raktármunka legyen 1. Ekkor egy óra alatt
Aladár: 1/(x+20)
Bertalan: 1/x
munkát végez.
A probéma az, hogy nem tudjuk, hány órás a két férfi munkanapja. Én most feltételezem, hogy 8. Ekkor közös munka esetén:
8/(x+20) + 8/x = 1
8x + 8x + 160 = x² + 20x
x² + 20x = 16x + 160
x² + 4x - 160 = 0
x1 = 10,81, x2 negatív, ami nem jó.