Tamás és András minden kedden úsznak. Tamás első alkalommal 30 hosszt úszott le, és minden héten 2 hosszal növelte a távot.András 50 hosszt úszott minden alkalommal.
a. Hányadik héten úsztak ugyanannyit a fiúk?
b. Hány hosszal körözi le Tamás Andrást az év folyamán?
c. Hány km-t úsznak egy év alatt, ha a medence 33 1/3 m-es?
2020. dec. 3. 17:49
1/2 anonim válasza:
a)30+2(n-1)=50n Ezt az egyenletet meg tudod oldani?
Melyik kedden van az első alkalom?
Hány kedd van az évben?
Mit jelent a lekörözés?
b) Ha 52 kedd van a héten, akkor
Tamás (2*30+51*2)/2*51=4131 hosszt úszik.
András 52*50=2600 hosszt úszik.
c)(2600+4131)*100/3=224366,66... métert úsznak az 52 kedd alatt.
2/2 anonim válasza:
Az a) egyenlet jobb oldala 50. Bocs!