Valaki tud segíteni matekból?


Tamás és András minden kedden úsznak. Tamás első alkalommal 30 hosszt úszott le, és minden héten 2 hosszal növelte a távot.András 50 hosszt úszott minden alkalommal.


a. Hányadik héten úsztak ugyanannyit a fiúk?


b. Hány hosszal körözi le Tamás Andrást az év folyamán?


c. Hány km-t úsznak egy év alatt, ha a medence 33 1/3 m-es?



2020. dec. 3. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:

a)30+2(n-1)=50n Ezt az egyenletet meg tudod oldani?


Melyik kedden van az első alkalom?

Hány kedd van az évben?

Mit jelent a lekörözés?


b) Ha 52 kedd van a héten, akkor

Tamás (2*30+51*2)/2*51=4131 hosszt úszik.

András 52*50=2600 hosszt úszik.


c)(2600+4131)*100/3=224366,66... métert úsznak az 52 kedd alatt.

2020. dec. 3. 18:04
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a) egyenlet jobb oldala 50. Bocs!
2020. dec. 3. 18:06