Ezt hogy kell megoldani ? Valaki levezetné nekem szépen.


9.) Egy derékszögű háromszög befogói 5 cm és 12 cm hosszúak

a.)Mekkora részekre bontja az átfogóhoz tartozó magasság az átfogót?


b.) Milyen távol van a derékszög csúcsa az átfogóhoz?

Alkalmazza a Magasságtételt, Befogótételt és a Pitagorasz tételt is akár!


2020. nov. 30. 19:46
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

Nézd a felső ábrát!

a) Először is Pitagorasz-tétellel kiszámítod az átfogót.

Utána a=gyök(c*y) valamint b=gyök(c*x)


b) Itt az átfogóhoz tartozó magasság a kérdés (ábrán m). Például Pitagorasz-tételt használva számolhatod, mivel az a) részben kiszámoltad x-et, b befogó a feladatban adott, kérdés az m befogó.

2020. nov. 30. 19:52