9.) Egy derékszögű háromszög befogói 5 cm és 12 cm hosszúak
a.)Mekkora részekre bontja az átfogóhoz tartozó magasság az átfogót?
b.) Milyen távol van a derékszög csúcsa az átfogóhoz?
Alkalmazza a Magasságtételt, Befogótételt és a Pitagorasz tételt is akár!
2020. nov. 30. 19:46
1/1 anonim válasza:
Nézd a felső ábrát!
a) Először is Pitagorasz-tétellel kiszámítod az átfogót.
Utána a=gyök(c*y) valamint b=gyök(c*x)
b) Itt az átfogóhoz tartozó magasság a kérdés (ábrán m). Például Pitagorasz-tételt használva számolhatod, mivel az a) részben kiszámoltad x-et, b befogó a feladatban adott, kérdés az m befogó.