Ezt a kettő feladatot kaptam fizikából:
1. Egy vadlúd a lelövés után 3,2 s alatt ér földet. Mekkora sebességgel ért földet, és milyen magasról esett le?
2. Milyen magasról esett le a 15 m/s sebességgel földet érő kókuszdió?
Ezt honnan kellene tudnom kiszámolni? Semmi ilyesmit nem tanultunk.
Előtte ezt linkelte:
A képlethez pedig a tömegére is szükség van annak a kib@szott lúdnak, de ezt nem írja a feladat. Most keressek rá egy vadlúd tömegére, vagy mi?
Vagy van más módszer is?
2020. nov. 23. 14:51
1/3 anonim válasza:
Remélem nem írok nagy hülyeséget.
s=1/2at^2
t=gyök(2s/a)
v=a*t
v=a*gyök(2s/a)=gyök(2sa
Szerintem csak ennyi lenne.
2/3 anonim válasza:
Csak annyit mondok az 1. kérdésre: v = g × t
A 2.-ra pedig: s = g/2 × t^2
3/3 A kérdező kommentje:
Azóta rájöttem a megoldásra, de azért köszönöm!
2020. nov. 23. 15:13