Ezt a kettő feladatot kaptam fizikából:

1. Egy vadlúd a lelövés után 3,2 s alatt ér földet. Mekkora sebességgel ért földet, és milyen magasról esett le?

2. Milyen magasról esett le a 15 m/s sebességgel földet érő kókuszdió?


Ezt honnan kellene tudnom kiszámolni? Semmi ilyesmit nem tanultunk.

Előtte ezt linkelte:

[link]


A képlethez pedig a tömegére is szükség van annak a kib@szott lúdnak, de ezt nem írja a feladat. Most keressek rá egy vadlúd tömegére, vagy mi?

Vagy van más módszer is?



2020. nov. 23. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Remélem nem írok nagy hülyeséget.


s=1/2at^2

t=gyök(2s/a)

v=a*t

v=a*gyök(2s/a)=gyök(2sa


Szerintem csak ennyi lenne.

2020. nov. 23. 15:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak annyit mondok az 1. kérdésre: v = g × t

A 2.-ra pedig: s = g/2 × t^2

2020. nov. 23. 15:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Azóta rájöttem a megoldásra, de azért köszönöm!
2020. nov. 23. 15:13