Egy összenyomott rugó mindkét végéhez 0,6 kg és 0,2 kg tömegű golyót helyeztünk a rugót összenyomva tartó fonalat elég egyik ekkora golyók egymáshoz képest 12 méter per szekundum sebességgel repülnek szét. Mekkora a golyó sebessége?

Nem tudom a megoldást és sürget az idő!!

2020. nov. 21. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

0,6*v1=0,2*(12-v1)

0,6*v1=2,4-0,2*v1

0,8*v1=2,4

v1=3 v2=9

2020. nov. 21. 14:54
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy válaszoltál!
2020. nov. 22. 10:29