Milyen hosszú kifutópálya szükséges ahhoz, hogy a repülőgép egyenletesen gyorsuló mozgással elétrje a földön a felszálláshoz szükséges 198 km/h sebességet, ha a gyorsulása 2,5 m/s2 (szekundum négyzet)?

2009. nov. 15. 22:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Már ezer éve nem tanultam fizikát, szóval lehet, hogy nem helyes, de majd a következő megmondja.

A sebességet a következő képlet segítségével számoljuk ki: v=a*t ergo: 198=2,5*t

Osztás egyértelműen 2,5el, vagyis t=79,2

s - út - kiszámítása: v0*t + a/2*t^2

ahol a v0 jelöli a kezdő sebességet. Innen elvileg egyszerű matek. Mivel a v0 az nulla ezért a v0*t is nulla

vagyis az 1,25*79,2^2 az eredmény, ami 7841m - kerekítve. Vagyis a repülőgépnek 7841 m hosszúságú pályára van szüksége a felszálláshoz. Elméletileg - hacsak nem számoltam el, vagy rosszul rémlik a képlet.

2009. nov. 15. 23:26