2009. nov. 15. 22:35
1/1 anonim válasza:
Már ezer éve nem tanultam fizikát, szóval lehet, hogy nem helyes, de majd a következő megmondja.
A sebességet a következő képlet segítségével számoljuk ki: v=a*t ergo: 198=2,5*t
Osztás egyértelműen 2,5el, vagyis t=79,2
s - út - kiszámítása: v0*t + a/2*t^2
ahol a v0 jelöli a kezdő sebességet. Innen elvileg egyszerű matek. Mivel a v0 az nulla ezért a v0*t is nulla
vagyis az 1,25*79,2^2 az eredmény, ami 7841m - kerekítve. Vagyis a repülőgépnek 7841 m hosszúságú pályára van szüksége a felszálláshoz. Elméletileg - hacsak nem számoltam el, vagy rosszul rémlik a képlet.