Induló repülőgép gyorsulása 2,5 m/s2. Mennyi idő alatt éri el a 196 km/h-s felszálló sebességet? Legalább milyen hosszú kifutópálya szükséges?

2010. okt. 25. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:

v = 196 km/h = 54,44 m/s

a = 2,5 m/s^2

t = v/a = 54,44/2,5 = 21,77 s

Mivel 0 kezdősebességű, egyenletes gyorsuló:

s = (v/2)*t = 27,22*21,77 = 592,84 m

2010. okt. 25. 17:32
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2010. okt. 25. 17:35