2. Milyen induktivitású tekercset kell választani egy 470 nF-os kondenzátorhoz, ha rezgőkörrel szeretnénk előállítani
a, a hálózati 50 Hz frekvenciájú váltakozó feszültséget?
b, a 440 Hz frekvenciájú normál „A” hangot?
3. Egy kapcsolóval zárható rezgőkör 10 nF kapacitású kondenzátorát 12 V feszültségre töltjük. A rezgőköri tekercs induktivitása 0,2 H.
a, Mennyi a kondenzátor legnagyobb energiája?
b, Mennyi a tekercs legnagyobb energiája és áramerőssége?
Előre köszi.
2020. nov. 16. 09:20
1/2 anonymousreview60 válasza:
2. f = 1/(2·pi·négyzetgyök(LC))
Átrendezed L-re, behelyettesítesz, oszt csókolom.
3.
a. E_maxC = 1/2·C·U_max^2
b. E_maxL = 1/2·L·I_max^2
E_maxL = E_maxC, mert a rezgőkörben a két tárolási mód között inog az energia periodikusan.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :D
2020. nov. 16. 16:52