Ezekben a fizika feladatokban tudnátok segíteni?


2. Milyen induktivitású tekercset kell választani egy 470 nF-os kondenzátorhoz, ha rezgőkörrel szeretnénk előállítani

a, a hálózati 50 Hz frekvenciájú váltakozó feszültséget?

b, a 440 Hz frekvenciájú normál „A” hangot?


3. Egy kapcsolóval zárható rezgőkör 10 nF kapacitású kondenzátorát 12 V feszültségre töltjük. A rezgőköri tekercs induktivitása 0,2 H.

a, Mennyi a kondenzátor legnagyobb energiája?

b, Mennyi a tekercs legnagyobb energiája és áramerőssége?

Előre köszi.



2020. nov. 16. 09:20
 1/2 anonymousreview60 ***** válasza:

2. f = 1/(2·pi·négyzetgyök(LC))

Átrendezed L-re, behelyettesítesz, oszt csókolom.

3.

a. E_maxC = 1/2·C·U_max^2

b. E_maxL = 1/2·L·I_max^2

E_maxL = E_maxC, mert a rezgőkörben a két tárolási mód között inog az energia periodikusan.

2020. nov. 16. 16:15
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :D
2020. nov. 16. 16:52