Mh.. kérdése:

Matek - másodfokú egyenletek. Valaki tud segíteni?


Kaptunk pár feladatot. A könnyebbeket meg tudtam oldani amiket feladtak viszont ez kicsit nagy falat nekem még 😅

Valaki tud segíteni? (a 2 bekarikázott feladat)


[link]



2020. nov. 22. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:

A kettő közül szerintem az m) a nehezebb, ezért azt írom csak le, aztán meglátjuk meg tudod-e csinálni ez alapján a j)-t is (hasonlóan kell azt is).


m) [(3x-1)/(x+3)]+[(3-2x)/(x-3)] = 2


1. Közös nevezőre hozunk, ami az (x+3)(x-3) lesz.

[(3x-1)(3-2x)]/[(x+3)(x-3)] = 2


2. Felbontjuk a zárójeleket.

(x^2-13x+12)/(x^2-9) = 2


3. Gyöktelenítünk.

x^2-13x+12 = 2(x^2-9)


4. Felbontjuk a zárójelet.

x^2-13x+12 = 2x^2-18


5. 0-ra rendezünk.

-x^2-13x+30 = 0


Innen már ki tudod számolni. ✔

2020. nov. 23. 01:07
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! 😁
2020. nov. 23. 07:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Most nézem!


Az 1. lépésnél a számláló helyesen:

[(3x-1)(x-3)+(3-2x)(x+3)]/[(x+3)(x-3)] = 2


A 2. lépésben is más lesz emiatt a számláló a zárójelek felbontása után.


A 3. lépéstől viszont jó, mert papírról másoltam be.


Megcsúszhatott a szemem másoláskor, bocs.

2020. nov. 23. 14:52