Hogyan kell helyesen kiszámolni?


(x+3.6):2=12+32


Kérnék szépen egy kis segítséget. Köszönöm.



2020. nov. 17. 10:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kis segítség: rendezd át az egyenlet két oldalát. Egyik oldalon legyenek a számok, másik oldalon maradjon az X. ÍGy már gyerekjáték a megoldás...
2020. nov. 17. 10:19
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

(X+3.6):2=12+32 /jobb oldalt összeadod

(X+3.6):2=44 /a bal oldalon felbontod a zárójelet.

X:2+3,6:2=44

X:2+1,8=44 /-1,8 mindkét oldalból

X:2=42,2 /*2 mindkét oldalon

X=84,4

2020. nov. 17. 10:58
 3/12 A kérdező kommentje:

Hálás köszönet! Máris rendezem!

Köszönöm a másodiknak is. További szép napot nektek!

2020. nov. 17. 11:24
 4/12 A kérdező kommentje:

Rendezgettem és nekem egy kicsit másképpen jött ki.

A szorzást .-al jelölöm.


(x+3.6):2=12+32

x+18:2=44

18x=44.2

18x=88

x=88-18

x=70

2020. nov. 17. 11:50
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Én régivágású vagyok, nekünk úgy tanították, hogy ellenkező előjellel átvinni a másik oldalra.

azaz:

X + 3,6 = 2x(12+32)

X = 88-3,6

X = 84,4


Ugyanaz, amit a #2 ír, csak más módszerrel.


#3: Honnan jött neked az a második sorban??? Onnantól kezdve nekem érthetetlen a levezetésed...

2020. nov. 17. 12:04
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, folytatom...

Közben rájöttem, hogy te 1,8 helyett 18-cal számolsz! De még azt is rosszul, mert a zárójel felbontásánál csak a 3,6-et osztottad el kettővel, az X-et nem!


Gondold át újra! :)

2020. nov. 17. 12:05
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Na, az egyértleműség végett akkor újra, nehogy az X zavart okozzon (kis x-szel jelöltem a szorzást) Most csillag lesz a szorzás jele.

(X+3,6):2=12+32


X + 3,6 = 2*(12+32)


X = 2*(12+32) - 3,6


X = 88-3,6


X = 84,4

2020. nov. 17. 12:08
 8/12 A kérdező kommentje:

Eredetileg az 3*6 lett volna, csak én egyszerű ponttal jelöltem és kissé elcsúszott az egész.

A lényeg itt van és nagyon köszönöm.

2020. nov. 17. 14:24
 9/12 anonim ***** válasza:
én először összeadnám a jobb oldalon lévő két számot, majd szoroznék kettővel. És akkor 88 - 3.6 = 84.4
2020. nov. 18. 09:17
 10/12 anonim ***** válasza:
9: közben helyesbített a kérdező, nála a pont nem tizedespont volt, hanem szorzásjel. Ez vitte félre az egész számítást - rajta kívül mindenki tizedespontnak vette. Te is.
2020. nov. 18. 09:32
1 2