(x+3.6):2=12+32
Kérnék szépen egy kis segítséget. Köszönöm.
2020. nov. 17. 10:03
11/12 anonim válasza:
akkor 3 * 6 = 18, és akkor 88 - 18 = 70 (ugye a műveleti sorrendet tartani kell)
12/12 Valaki_2020 válasza:
(x+3*6):2=12+32
(x+3*6):2=44 beszorozva 2-vel
x+18=88
x=88-18 = 70