Hogyan kell helyesen kiszámolni?


(x+3.6):2=12+32


Kérnék szépen egy kis segítséget. Köszönöm.



2020. nov. 17. 10:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
akkor 3 * 6 = 18, és akkor 88 - 18 = 70 (ugye a műveleti sorrendet tartani kell)
2020. nov. 18. 09:36
 12/12 Valaki_2020 válasza:

(x+3*6):2=12+32

(x+3*6):2=44 beszorozva 2-vel

x+18=88

x=88-18 = 70

2020. nov. 18. 13:11
1 2