Egy 74 990 ft-os terméket szeretnénk megvásárolni, egyéves részletfizetéssel. Az áru átvételekor fizetünk 17 990 ft-ot, majd havi törlesztésünk 12 hónapon át 5500 ft. Az így befizetett teljes összeg az eredeti árnak hány százaléka lett?

elore is koszonom :) SOS
2020. nov. 16. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:

(17990 + 12×5500) / 74990 =

83990 / 74990 = 1,12

tehát az eredeti ár 112%-át (azaz annál 12%-kal többet) fizettünk ki összesen.

2020. nov. 16. 13:35
 2/3 anonim ***** válasza:
Olyan helyet keress, ahol adják kamatmentes részletre is.
2020. nov. 16. 13:42
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom szepen!! 💝
2020. nov. 16. 13:43