Egy 18000 Ft-os kabát árát 25 %-kal felemelték. Hány %-kal kell csökkenteni, hogy az eredeti áron árulhassák?


2020. jún. 5. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Mi nem megy?
2020. jún. 5. 20:40
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Így az ár 120% lesz.

Az eredeti ár 100%

Így 25%-al kell csökkenteni.

Érted?

2020. jún. 5. 20:48
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Vagy micsoda!

Így az ár 125 % lesz

Ezért 25 %-al kell csökkenteni

2020. jún. 5. 20:49
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

18e * 1,25 = 22500

22500 leárazva 25%-kal az már csak 16875 :))

2020. jún. 5. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
20 százalékkal kell csökkenteni
2020. jún. 5. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

18 000 * 1,25 = 22 500


22 500 * X = 18 000

X = 18 000 / 22 500

X = 0,8 --> az új árnak a 18 000 a 80%-a, ezért 20%kal kell csökkenteni az új árat

2020. jún. 5. 21:27
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
A #2-es válaszolótól én szívesen vennék méregdrága holmikat miután megemeli a termékek árát 100%-al, majd ugyanennyivel (100%-al) csökkenti egy akciózás keretében. :o)))
2020. jún. 5. 22:26