Ki tudná ezeket megoldani+levezetni?


1.Egy téglalap egyik oldala 4.6m az átlóinak a hajlásszöge 37fok 40'.Mekkora a téglalap ismeretlen oldala?

2.Egy rombusz egyik átlója 56cm ez az átló a 44fokos szögek csúcsait köti össze a rombuszban.Milyen hosszú a másik átló és a rombusz oldala?

3.Egy derékszögű háromszög átfogója 12cm-es és az egyik szöge 23 fokos.Számítsuk ki a befogóinak a hosszát!

4.Lejtős feljárót kell készíteni,amelynek 1.5m magasre kell vezetnie.A vízszintes talajonmilyen távol kezdődjön a feljáró,ha a hajlásszöge 12fokos lessz?

5.Egy téglalap átlója 14.3cm-es és az egyik oldallal 23fok 18'-es szöget zár be.Mekkorák a téglalap oldalai ?

6.Mekkora az egyenlő szárú háromszög alapja, ha a szára 3.8cm és az alapon fekvő szögei 68fok 24'-esek?


2010. aug. 10. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1.Egy téglalap egyik oldala 4.6m az átlóinak a hajlásszöge 37fok 40'.Mekkora a téglalap ismeretlen oldala?


Mivel nem látjuk a feladatban a derékszögű háromszöget még, ezért a 4,6 m hosszú oldalt megfelezzük. Ezzel együtt megfelezzük az ott lévő szöget is. (bocs hogy nem számolom ki, leírom a menetét:)) A derékszögű háromszögnek keressük az ismeretlen befogóját, ismert befogója a 2,3 m-es. tangens 18° 20 ' = 2,3 / x

Ezt megoldva megkapod x-et, ez lesz az ismeretlen befogó, a téglalap keresett oldalának a fele, ezért x értékét kettővel meg kell szorozni.


2.Egy rombusz egyik átlója 56cm ez az átló a 44fokos szögek csúcsait köti össze a rombuszban.Milyen hosszú a másik átló és a rombusz oldala?


Lerajzolod magadnak a rombuszt, két szemközti szöge 44 °-os és ezt összeköti egy 56 cm-es szakasz, ez az átlója. Az átló a szögeket megfelezi, így kapsz 22 °-os szögeket, felezd meg az átlót is (28 cm) és a háromszögben ismerünk egy befogót, egy szöget, felírjuk az azonosságot: tangens 44 ° = x / 28. Ahol x a keresett átló fele, ezért 2-vel később megszorzod.


3.Egy derékszögű háromszög átfogója 12cm-es és az egyik szöge 23 fokos.Számítsuk ki a befogóinak a hosszát!


Miután felrajzoltad az ábrádat, látod, hogy a 23°-os szöggel szemközt van az x cm hosszú befogó és mellette a 12 cm-es átfogó. Sinus 23° = x / 12-ből megkapod x-et, ezt pedig pitagorasz tétellel is megoldhatod már. Ha tudod x-et, akkor x^2 + y^2 = 144


4.Lejtős feljárót kell készíteni,amelynek 1.5m magasre kell vezetnie.A vízszintes talajonmilyen távol kezdődjön a feljáró,ha a hajlásszöge 12fokos lessz?


Derékszögű háromszöget rajzolsz, egyik befogója 1,5, máxik x, 1,5-lel szembeni szög 12°-os. Tangens 12 °= 1,5 / x . X lesz az a szám, ami megmutatja, hogy a vízszintes talajon milyen hosszú a lejtő.


5.Egy téglalap átlója 14.3cm-es és az egyik oldallal 23fok 18'-es szöget zár be.Mekkorák a téglalap oldalai ?

Felrajzolsz egy téglalapot, behúzod az egyik átlót, ráírod, hogy 14,3 hosszú, egyik oldalt elnevezed x-nek. Sinus 23°18' = x / 24,3 . X lesz a keresett egyik oldal hossza, ezt Pitagorasz tétellel innen meg lehet oldani. 24,3 ^ 2 (a négyzeten) = x^ 2 + y ^ 2


6.Mekkora az egyenlő szárú háromszög alapja, ha a szára 3.8cm és az alapon fekvő szögei 68fok 24'-esek?

Cosinus 68°24' = x / 3,8. X értékét szorzod kettővel, ez a végeredmény.


Egyébként seggeld be azt, hogy mi a sinus, cosinus, tangens képlete, készíts ábrát, oldj meg sok feladatot és menni fog... :D


Bocs, ha valamit félreírtam, vagy félreértettem, de szerintem így kell megoldani.


19/F

2010. aug. 10. 14:31
 2/2 A kérdező kommentje:
Húúú nagyon szépen köszönöm=)
2010. aug. 10. 15:29