SeGaAn kérdése:

Egy számtani sorozat első tagja a1=5 az ötödik tagja a5 = 21 - Számítsd ki a sorozat differenciáját (d=?) - Igazold, hogy a sorozat harmadik tagja prímszám! Melyik szám ez? - Számítsd ki a sorozat első 20 tagjának az összegét

Sziasztok, ebben a matematikai feladatban kérném a segítségeteket, köszi.

2020. okt. 23. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nehéz az a 6. osztály, igaz?

a5 = a1 + d + d + d + d

a5 = a1 + 4d

21 = 5 + 4d

4d = 16

Innen menni fog?

2020. okt. 23. 11:52
 2/2 anonim ***** válasza:
A számtani sorozatokat nem 6. osztályban tanítják. Ennek egyik oka az, hogy a számtani sorozatok összegképlete egy másodfokú függvény, amivel csak a legritkább esetben tudnak számolni 6. osztályban. Persze a kérdéses példa akár szerepelhetne ott is.
2020. okt. 23. 12:37