Sziasztok, ebben a matematikai feladatban kérném a segítségeteket, köszi.2020. okt. 23. 11:42
1/2 anonim válasza:
Nehéz az a 6. osztály, igaz?
a5 = a1 + d + d + d + d
a5 = a1 + 4d
21 = 5 + 4d
4d = 16
Innen menni fog?
2/2 anonim válasza:
A számtani sorozatokat nem 6. osztályban tanítják. Ennek egyik oka az, hogy a számtani sorozatok összegképlete egy másodfokú függvény, amivel csak a legritkább esetben tudnak számolni 6. osztályban. Persze a kérdéses példa akár szerepelhetne ott is.