Egy szám sorozat elso tagja 56, differencia -4? Segitség!


A sorozat első 25 tagjának összege?

Hány elemet adtunk össze, ha az első N tag összege 408?



2020. szept. 29. 09:27
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


s25=(2*56+24(-4))*24/2=...


408=(2*56+(n-1)(-4))n/2

916=(112-4n+4)*n

...

2020. szept. 29. 09:32
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocs! Nem 916, csak 816.
2020. szept. 29. 10:15