Mi a magyarázata ennek az egyenletnek?


3(négyzet) + 4(négyzet) = X(négyzet)


9 + 16 = X(négyzet)


25 = X (négyzet)


-----------


Amit nem értek: hogy került oda a 9+16? A 3 duplája 6, A 4 duplája meg 8. Akkor most ez hogy is van?


2020. okt. 22. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

A négyzetre emelés(hatványozás) nem kettővel való szorzást jelent, hanem önmagával való szorzást.

3(négyzet) = 3*3 = 9

4(négyzet) = 4*4 = 16

2020. okt. 22. 21:30
 2/10 anonim ***** válasza:

Fogós kérdés.


„Három a másodikon” mit jelent? Ugyanez a „Négy a másodikon” esetén?

2020. okt. 22. 21:30
 3/10 anonim ***** válasza:
1-es, miért lőtted le a poént? ...
2020. okt. 22. 21:30
 4/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


#1


Köszönöm a válaszodat. Tehát a négyzetre emelés az önmagával való szorzás.


Vagyis akkor 5(négyzet) + 10(négyzet) = 25 + 100?


#2


Van itt még poénra való.


Például szívesen venném ha segítenétek a köbre emelés(?)-ben is...


Pl 9(a köbön) = 9+9+9 vagy 9x9x9 = ?

2020. okt. 22. 21:41
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Természetesen 9x9x9. Hatványozást nem tanultátok?
2020. okt. 22. 21:55
 6/10 A kérdező kommentje:

De, csak hosszú idő után folytatom a tanulást, és az alapok kiestek. Most pótolok mindent, hogy le tudjak érettségizni. És az a fura, hogy az ilyen kis semmiségeket is elfelejtettem. De fel fogom magam húzni.


Tehát akkor gyakorlásként, hogy megértettem-e:


8(négyzet) = 64

6(négyzet) = 36

5(köb) = 125

7(köb) = 343


Ezek így jók?

2020. okt. 22. 22:03
 7/10 Mojjo ***** válasza:
81%
@6: Tökéletesek :)
2020. okt. 22. 22:07
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Mindenkinek ment a zöld, jó éjt sziasztok!

2020. okt. 22. 22:09
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Annak idején sokszor előfordult, hogy azonos számokat kellett összeadnotok, például 5+5+5=15. Viszont a karod leszakadna, hogyha 1000 darab 5-öst kelene egymás mellé írni. Ezért találták ki a szorzást; az 1000 darab 5-ös összege 1000*5, ráadásul ezt egyéb módokon könnyebben ki lehet számolni, és 5000-et kapsz eredményül.

Ugyanez igaz a szorzásra is; 5*5*5=125, de 1000 darab 5-öst nem akarunk leírni, ezért bevezetünk egy másik jelölést, ami az 5^1000. Általánosan az a*a*a*...*a n tényezős szorzat megadható a^n alakban. Ebből a definícióból az derül ki, hogy a kitevő csak pozitív egész lehet.

Különböző vizsgálatokkal azonban rájöhetünk, hogy a kitevő gyakorlatilag bármilyen valós szám lehet (bár nem minden esetben), de még akár komplex szám is. Például a 27^(1/3) is értelmezhető, ennek az értéke 3. Hogy miért, azt majd annak idején megtanulod, egyelőre legyen elég annyi, hogy az egész kitevőjű hatványokat tudd értelmezni.

2020. okt. 22. 22:10
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos kiegészítést!
2020. okt. 22. 23:29