2 dm³ térfogatú gázelegy hőmérséklete 0 C fok, a nyomása 0,05 MPa. Térfogat%-os összetétele: 30% hidrogén, 30% szén-monoxid, 20% nitrogén és 20% metán. Mennyi a tömege?


Kérlek vezessétek le

Köszönöm



2020. okt. 21. 09:10
 1/3 anonymousreview60 ***** válasza:

Az ideális gázok állapotegyenlete: pV= nRT.

Egységnyi anyagmennyiségű gáz ugyanannyi térfogatot tölt ki az anyagösszetételtől függetlenül. Emiatt:

p(V1+V2+V3+V4) = (n1+n2+n3+n4)

azaz:

p×Vi = ni×R×T (i = 1, 2, 3, 4)

A keresett tömeg:

m=n1×M1 + ... + n4×M4

2020. okt. 21. 09:48
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:
Javítva: p(V1+V2+V3+V4) = (n1+n2+n3+n4)×R×T
2020. okt. 21. 09:49
 3/3 anonymousreview60 ***** válasza:

Aggasztó, hogy ennyire nem vagy képes értelmezni a képletet, meg ugyan mire kellhet 2 hét késéssel, de legyen!

p(V1+V2+V3+V4) = (n1+n2+n3+n4)

azaz:

p[Pa]×Vi[m³] = ni[mól]×R[J/(mól·K)]×T[K] (i = 1, 2, 3, 4)

A keresett tömeg:

m [g]=n1[mól]×M1[g/mól] + ... + n4×M4


i = 1-re:

p·V1 = n1·R·T

0,05 MPa·30%·2 dm³ = n1·8,31441 J/mól·K·273,15 K

0,05·1000000 Pa · 0,3·2·0,001 m³ = n1·8,31441 J/mól·K·273,15 K

n1 = (0,05·1000000·0,3·2·0,001)/(8,31441·273,15) mól

i = 2, 3, 4 hasonlóan.

2020. nov. 7. 14:13