Kérlek vezessétek le
Köszönöm
2020. okt. 21. 09:10
1/3 anonymousreview60 válasza:
Az ideális gázok állapotegyenlete: pV= nRT.
Egységnyi anyagmennyiségű gáz ugyanannyi térfogatot tölt ki az anyagösszetételtől függetlenül. Emiatt:
p(V1+V2+V3+V4) = (n1+n2+n3+n4)
azaz:
p×Vi = ni×R×T (i = 1, 2, 3, 4)
A keresett tömeg:
m=n1×M1 + ... + n4×M4
2/3 anonymousreview60 válasza:
Javítva: p(V1+V2+V3+V4) = (n1+n2+n3+n4)×R×T
3/3 anonymousreview60 válasza:
Aggasztó, hogy ennyire nem vagy képes értelmezni a képletet, meg ugyan mire kellhet 2 hét késéssel, de legyen!
p(V1+V2+V3+V4) = (n1+n2+n3+n4)
azaz:
p[Pa]×Vi[m³] = ni[mól]×R[J/(mól·K)]×T[K] (i = 1, 2, 3, 4)
A keresett tömeg:
m [g]=n1[mól]×M1[g/mól] + ... + n4×M4
i = 1-re:
p·V1 = n1·R·T
0,05 MPa·30%·2 dm³ = n1·8,31441 J/mól·K·273,15 K
0,05·1000000 Pa · 0,3·2·0,001 m³ = n1·8,31441 J/mól·K·273,15 K
n1 = (0,05·1000000·0,3·2·0,001)/(8,31441·273,15) mól
i = 2, 3, 4 hasonlóan.