Hogyan kell az alábbi matematikai függvényes feladatot megoldani?

[link]

2020. okt. 19. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

fog(x)=f(g(x))=2*g(x)-1=2*(x^2-2x+4)-1=2x^2-4x+7

fog(1)=5

2020. okt. 19. 18:03
 2/6 A kérdező kommentje:
És az lenne a kérdésem, hogy hogyan lesz 5?
2020. okt. 19. 18:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első sor végén kapott kifejezésbe x helyére 1-et írsz, és elvégzed a műveleteket,
2020. okt. 19. 18:17
 4/6 A kérdező kommentje:

Béna vagyok, vagy nem tudom, de sehogy se akar 5 lenni nálam a végeredmény, de mindegy.

Leírtam így ahogy ide leírtad a megoldást aztán kész. Nagyon szépen köszönöm!:))

2020. okt. 19. 18:27
 5/6 anonim ***** válasza:
2*1^2-4*1+7=2*1-4+7=2-4+7=-2+7=5
2020. okt. 19. 18:30
 6/6 A kérdező kommentje:

Hogy így egyben gondoltad? Máris értem akkor.

Nagyon-nagyon szépen köszönöm. Egy kincs vagy! <3

2020. okt. 19. 18:32