Hogyan kell megoldani ezt a függvényes feladatot?


[link]


Előre is köszönöm!



2020. okt. 15. 11:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

5cosx

cosx+x^2+2x

cosx-x^2-2x

x^2+2x-cosx

3cosx+2x^2+4x

cosx(x^2+2x)

cosx/(x^2+2x(

(x^2+2x)/cosx

cos(x^2+2x)

(cosx)^2+2cosx

2020. okt. 15. 11:51
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt kell csinálni, amit a feladat mond; vannak műveletek, azokat csak el kell végezni a függvényen (és a lehető legegyszerűbb alakra kell hozni),


Az utolsó kettő okozhat nehézséget;


fog azt jelenti, hogy az f(x) függvénynek gyakorlatilag az x=g(x) helyen kell venni a helyettesítési értékét, vagyis az f(g(x)) függvényt kell felírni. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ahol az f(x) függvényben x van, ott a komplett g(x) függvényt kell beírni;


f(x) = cos(x), és itt x helyére g(x)-et helyettesítjük:

f(g(x)) = cos(g(x)), és itt g(x)-et lecseréljük az "értékére", ami x^2+2x, tehát

f(g(x)) = cos(x^2+2x).


A másiknál fordítva;


gof = g(f(x)) = f(x)^2+2*f(x) = cos^2(x) + 2*cos(x)

2020. okt. 15. 12:57