Az lenne a kérdésem nézegettem videókat mindent, hogy segítsek a testvéremnek, de nem fog már az agyam úgy ahogy régen és egyszerűen nem értem vagy valami felett el siklok. Nem megy a megoldása ebben szeretnék segítséget kérni remélem kapok segítséget nagyon szépen köszönöm előre is.2020. okt. 16. 12:06
1/2 anonim válasza:
AB vektor (6; 2)
AC vektor (12; 4)
Egymás számszorosai, ezért a három pont egy egyenesre illeszkedik.
Az irányvektor például (3; 1), az adott pont például A.
Az egyenes egyenlete:
x-3y=-2-3
x-3y=-5
2/2 A kérdező kommentje:
így sokkal érthetőbb nagyon szépen köszönöm :)
2020. okt. 16. 15:51