Megadunk néhány pontot, amelyek egy-egy egyenesen vannak. Keressünk összefüggést a pontok koordinátái között! Feladatonként mindhárom pont egy egyenesen fekszik. Ábrázolás után olvashatjuk le az egyenesek egyenleteit.? A(– 2; 1), B(4; 3), C(10; 5);

Az lenne a kérdésem nézegettem videókat mindent, hogy segítsek a testvéremnek, de nem fog már az agyam úgy ahogy régen és egyszerűen nem értem vagy valami felett el siklok. Nem megy a megoldása ebben szeretnék segítséget kérni remélem kapok segítséget nagyon szépen köszönöm előre is.

#egyenlet #koordináta #egyenes #koordinátageometria #normálvektoros és irányvektoros egyenlet
2020. okt. 16. 12:06
 1/2 anonim ***** válasza:

AB vektor (6; 2)

AC vektor (12; 4)

Egymás számszorosai, ezért a három pont egy egyenesre illeszkedik.

Az irányvektor például (3; 1), az adott pont például A.

[link]

Az egyenes egyenlete:

x-3y=-2-3

x-3y=-5

2020. okt. 16. 14:06
 2/2 A kérdező kommentje:
így sokkal érthetőbb nagyon szépen köszönöm :)
2020. okt. 16. 15:51