3 polcunk van, mindegyiken valamennyi könyv van. A középső polcon annyi könyv van, mint a felsőn és az alsón összesen. 32 könyv van néhány könyv felett és 34 könyv van néhány könyv alatt. Mennyi könyv van a legfelső polcon? Mennyi könyv van összesen?


2020. okt. 1. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

32

132

2020. okt. 1. 20:36
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

k=a+f

k+f=32

a+k=34

---------

Ezt az egyenletrendszert kell megoldani!

a=12 k=22 f=10

2020. okt. 1. 21:32
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. okt. 1. 21:33