Megoldanátok a matekházimat?


1.Ekvivalensek-e az alábbi egyenletek?(Minden egyenlet alaphalmazának a valós számoknak azt a legbővebb részhalmazát tekintjük, amelyet az egyenletben szereplő kifejezések megengednek.)

a,gyökalatt x+2=3 x+2=9

b,gyökalatt x+2=x x+2=xnégyzet

c,gyökalatt (x+2)négyzet=x+2 gyökalatt(x+2)négyzet=x+2absz


2.gyökalatt x+2=x-4

3.gyökalatt x+5=-3

4.xnégyzet-y=3

x-y=4 (összekapcsolva a felettivel)

(aláhúzva)


2010. aug. 8. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Természetesen nem.
2010. aug. 8. 16:45
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért elég gané vagy inkább ne írtál volna semmeit....

Pótvizsgámra készülök és tanárhoz járok,de az elég kevés.

Itthon pedig nincs senki aki tudnakorrepetálni,gondoltam legalább valaki itt tud nekem segíteni.Remélem valaki majd megoldja ,mert azt megköszönném.

2010. aug. 8. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Ha valamit nem értesz kérdezz nyugodtan, de ha most valaki beírja a megoldást, nem biztos, hogy megérted, miért az jött ki. Tehát az nem korrepetálás, hogy valaki megoldja helyetted. (Pótvizsgán se fogja.)


Szóval, mi nem megy a feladatokban? Mi az amit nem értesz? Vagy mi az ötleted a megoldásokra, és miért?

2010. aug. 8. 22:28
 4/7 A kérdező kommentje:

a, x+2=9 x+2=9

x=7 x=7 igen


b,x+2=x négyzet x+2=x négyzet igen


c,ezt nem tudom:S

2.x+2=(x-4)négyzet x+2 nagyobbvagyegyenlő0

x+2=x négyzet-8x+16 xnagyobbvagyegyenlő-2

0=x négyzet-9x+14


x1,2=7,2


Ell: gyökalatt7+2=3 gyökalatt2+2=2-4

3=3 6nem=2

->Megoldás:{7}

3.x+5=9

x=4


4.x-y=4-->y=x-4


x négyzet-(x-4)=3 x1,2=negítív számból nem

x négyzet-x+4=3 vonható gyök

x négyzet-x+1=0

2010. aug. 9. 11:48
 5/7 A kérdező kommentje:
nekem ezek 'jöttek ki'
2010. aug. 9. 11:49
 6/7 anonim ***** válasza:
46%

1/a jó. (Ugye még itt is ellenőrizni kéne, hogy a gyök alatt nem negatív kifejezés áll.)


1/b nem. A második egyenletet oldd meg másodfokú megoldóképlettel. Kiderül, hogy 2 valós gyök van a +2 és -1.

Az első egyenletnek a megoldása viszont csak a +2, mivel a gyökjel alatt nem negatív kifejezésnek kell állnia.


1/c. Az első egyenlet megoldáshalmaza minden olyan valós x, amire (x+2)>=0. Ha csak valós számokon értelmezzük a gyökvonást, akkor egy valós kifejezés gyöke mindig nem negatív. Így a gyök[(x+2)^2] is mindenképp nem negatív. Tehát a jobb oldaltól is meg kell követelnünk ezt.


A második egyenletnek pedig minden minden valós x megoldása, ugyanis gyök[(x+2)^2] értéke az előzőek alapján minden valósra |x+2|.


2. jó


3. Nem jó. A gyök (valami) mindig nem negatív értékű, ha valós. A bal oldalon meg negatív szám áll. Helyettesítsd vissza a 4t és meglátod, hogy jobb oldal +3, a bal -3. Tehát nincs megoldása az egyenletnek.


4. Jó. Ugye itt sincs megoldás, mert a másodfokú megoldóképletből nem kapsz valós megoldást.


Ha van kérdésed írj, sok sikert a pótvizsgához!

2010. aug. 9. 14:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is erre gondoltam :(
2010. aug. 9. 19:35