Holnap írok dolgozatot a fent említett anyag részből.
Ezeket a feladatokat kellene megoldani gyakorlás ként, viszont nem vagyok biztos hogy jol csináltam e őket.
Segítsetek megoldani légyszives
2020. okt. 5. 19:04
2/6 anonim válasza:
1.
AB vektor (3; -2)
BC vektor (-7; -2) |BC|=sqrt(53)
CD vektor (0; 5)
DA vektor (4; -1) |AD|=sqrt(17)
3/6 anonim válasza:
2.
C az A B-re vonatkozó tükörképe
C=2B-A
C(8; -5)
4/6 anonim válasza:
3.
KL vektor (6; 2)
LM vektor (-1, 3) KL*LM=0, merőlegesek
MN vektor (-6; -2) LM*MN=0, merőlegesek
NK vektor (-1; 3) MN*NK=0, merőlegesek
5/6 anonim válasza:
4.
AB vektor (3; -4) |AB|=5 T=25 K=20
BC vektor (4; 3) vagy (-4; -3)
C=B+BC
C1(11,2) C2(3; -4)
D=A+BC
D1(8; 6) D2(0; 0)
6/6 anonim válasza:
5.
e=2*7,07*sin(67,4°/2)=7,85
f=2*7,07*sin(112,6°/2)=11,76