Hegyesszög szögfüggvényei, vektorok?


Holnap írok dolgozatot a fent említett anyag részből.

[link]

Ezeket a feladatokat kellene megoldani gyakorlás ként, viszont nem vagyok biztos hogy jol csináltam e őket.

Segítsetek megoldani légyszives



#házi #dolgozat #vektor #hegyesszög #Matemaikat #Szögfuggvények
2020. okt. 5. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Mik jöttek ki?
2020. okt. 5. 19:17
 2/6 anonim ***** válasza:

1.

AB vektor (3; -2)

BC vektor (-7; -2) |BC|=sqrt(53)

CD vektor (0; 5)

DA vektor (4; -1) |AD|=sqrt(17)

2020. okt. 5. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:

2.

C az A B-re vonatkozó tükörképe

C=2B-A

C(8; -5)

2020. okt. 5. 19:29
 4/6 anonim ***** válasza:

3.

KL vektor (6; 2)

LM vektor (-1, 3) KL*LM=0, merőlegesek

MN vektor (-6; -2) LM*MN=0, merőlegesek

NK vektor (-1; 3) MN*NK=0, merőlegesek

2020. okt. 5. 19:35
 5/6 anonim ***** válasza:

4.

AB vektor (3; -4) |AB|=5 T=25 K=20

BC vektor (4; 3) vagy (-4; -3)

C=B+BC

C1(11,2) C2(3; -4)

D=A+BC

D1(8; 6) D2(0; 0)

2020. okt. 5. 19:41
 6/6 anonim ***** válasza:

5.

e=2*7,07*sin(67,4°/2)=7,85

f=2*7,07*sin(112,6°/2)=11,76

2020. okt. 5. 19:47