Négy szám egy mértani sorozat négy szomszédos tagja. Ha a másodikhoz 6-ot, a harmadikhoz 3-at hozzáadunk, a negyedikből 36-ot levonunk - egy számtani sorozat szomszédos tagjait kapjuk. Melyek ezek a számok? Köszönöm annak, aki segít 😁2020. szept. 30. 11:33
1/4 anonim válasza:
A számtani sorozat tagjai: a-d, a, a+d
A mértani sorozat
2. tagja: a-d-6, 3. tagja:a+3, 4. tagja: a+d+36
(a+3)^2=(a-d-6)(a+d+36)
2/4 anonim válasza:
A mértani sorozat 1. tagja a-2d
A második egyenlet:
(a-d-6)^2=(a-2d)(a-3)
Az előzőekben a+3 helyett a-3 kell.Bocs!
3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. szept. 30. 13:27