Marsupilami69 kérdése:

Valaki segítene? Matematika, 12.o Vegyes sorozatok.

Négy szám egy mértani sorozat négy szomszédos tagja. Ha a másodikhoz 6-ot, a harmadikhoz 3-at hozzáadunk, a negyedikből 36-ot levonunk - egy számtani sorozat szomszédos tagjait kapjuk. Melyek ezek a számok? Köszönöm annak, aki segít 😁

2020. szept. 30. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

A számtani sorozat tagjai: a-d, a, a+d

A mértani sorozat

2. tagja: a-d-6, 3. tagja:a+3, 4. tagja: a+d+36


(a+3)^2=(a-d-6)(a+d+36)

2020. szept. 30. 12:04
 2/4 anonim ***** válasza:

A mértani sorozat 1. tagja a-2d

A második egyenlet:

(a-d-6)^2=(a-2d)(a-3)

Az előzőekben a+3 helyett a-3 kell.Bocs!

2020. szept. 30. 12:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. szept. 30. 13:27
 4/4 anonim ***** válasza:
2020. szept. 30. 14:23