a1= -12; a2= -8; a3= -4 (Az első négy tagot kell meghatározni,illetve a ddifferenciát)
a1=5; d=3; a71= ? (a keresett tagot kell meghatározni)
a10=10; d=-3; a20= ? (a keresett tagot kell meghatározni)
2020. ápr. 28. 07:55
1/2 anonim válasza:
2/2 anonim válasza:
Ha az 1. számtani sorozat, akkor
d=a2-a1=4
a4=a3+4=0