Tudnátok segíteni matematikai sorozatokban?


a1= -12; a2= -8; a3= -4 (Az első négy tagot kell meghatározni,illetve a ddifferenciát)


a1=5; d=3; a71= ? (a keresett tagot kell meghatározni)


a10=10; d=-3; a20= ? (a keresett tagot kell meghatározni)



2020. ápr. 28. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Milyen sorozat?


Ezt tanuld meg a 2.-3.-hoz:

[link]

2.

a71=a1+70*d

3.

a20=a10+10*d

2020. ápr. 28. 08:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha az 1. számtani sorozat, akkor

d=a2-a1=4

a4=a3+4=0

2020. ápr. 28. 08:08