2020. szept. 29. 11:25
1/3 anonim válasza:
2/3 A kérdező kommentje:
A1=5 D=3
N tagja összege 440
N?
2020. szept. 29. 11:47
3/3 anonim válasza:
Ugyanúgy behelyettesítesz az összegképletbe:
S(n) = (2*a1 + (n-1)*d)/2 * n
440 = (2*5 + (n-1)*3)/2 * n
Látható, hogy egy másodfokú egyenletet kapunk, amit kibontogatás után meg lehet oldani:
440 = (10 + 3n-3)/2 * n
880 = (3n+7)*n
880 = 3n^2+7n
0 = 3n^2+7n-880
Erre fel lehet írni a megoldóképletet; n=-55/3 és n=16, nekünk pozitív egész eredményre van szükségünk, így n=16 lesz a jó, tehát a sorozat 16. tagjáig lesz az összeg 440.