(10 x 10 000) x (30 x 10 000) = ?
10 000 = méretarány
Választ előre is köszönöm!
2020. szept. 27. 17:30
1/4 anonim válasza:
Valami nincs rendben mert két különböző mennyiség mértékegységét akarod összehasonlítani.
1km^2=10^6m^2=10^12mm^2
1km=10^3m=10^6mm
2/4 A kérdező kommentje:
A feladat egy térkép területszámítása lenne.
a= 10 mm
b= 30 mm
M= 1:10 000
km2-t kellene kapni
2020. szept. 27. 17:40
3/4 anonim válasza:
a1=10mm*10000=100000mm=100m=0,1km
b1=30mm*10000=300000mm=300m=0,3km
T=a1*b1=0,03km^2
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
Sikerült kiszámolni :)
2020. szept. 27. 18:14