Hogy kell átváltani mm-ből km2 -be?


(10 x 10 000) x (30 x 10 000) = ?

10 000 = méretarány


Választ előre is köszönöm!


2020. szept. 27. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Valami nincs rendben mert két különböző mennyiség mértékegységét akarod összehasonlítani.

1km^2=10^6m^2=10^12mm^2

1km=10^3m=10^6mm

2020. szept. 27. 17:34
 2/4 A kérdező kommentje:

A feladat egy térkép területszámítása lenne.

a= 10 mm

b= 30 mm


M= 1:10 000

km2-t kellene kapni

2020. szept. 27. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:

a1=10mm*10000=100000mm=100m=0,1km

b1=30mm*10000=300000mm=300m=0,3km

T=a1*b1=0,03km^2

2020. szept. 27. 17:59
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sikerült kiszámolni :)

2020. szept. 27. 18:14