Hogy kell a N/cm2-t átváltani N/m2-be?

2019. dec. 3. 15:04
 1/3 A kérdező kommentje:
hogyha mondjuk van 0,56 N/cm2 akkor azt csak be kell szorozni 10.000-rel nem?
2019. dec. 3. 15:17
 2/3 anonim ***** válasza:

m^2 = 10000cm^2


1 (N/m^2) = 1 * (N/(10000cm^2) = 1/10000 (N/cm^2)


1 (N/cm^2) = 10000 (N/m^2)


N/cm^2-et 10ezerrel be kell szorozni, hogy N/m^2 legyen belőle.


És a N/m^2-et 10ezerrel kell osztani, hogy N/cm^2 legyen belőle.

2019. dec. 3. 17:14
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod
2019. dec. 4. 16:17