Aki tudja légyszí írja le mit hogyan csinált. Mi lesz a végeredmény.
Előre is köszönöm
#tanulás #teljesítmény #vizsga #iskola #gépgyártás #gépész #technikus #forgácsolás #marás #technológia
2018. ápr. 19. 15:43
1/4 anonim válasza:
Megszorzod egymillióval: 1.64 milliárd N/m2.
Egy méter 1000 milliméter, egy négyzetméter 1000*1000 = 1 millió négyzetmilliméter.
2/4 anonim válasza:
mm és m közt 1000 a váltószám
mm^2 és m közt 1000000
1/mm^2 és m közt 1/1000000, azaz 1640 N/mm^2=1640*1/1000000=0,00164 N/m^2
egyébként a N/m^2 = 1 Pa(Pascal),tehát a N/mm^2 MPa (megapascal)
3/4 anonim válasza:
Bocsi én elrontottam az 1. válaszolónak van igaza nem osztani kell hanem szorozni.
Tehát 1,64*10^9 N/m^2 lesz
4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, nagy segítség volt.
2018. ápr. 19. 16:49