Hogyan tudom átváltani az 1640 N/mm2-et N/m2-é?


Aki tudja légyszí írja le mit hogyan csinált. Mi lesz a végeredmény.

Előre is köszönöm



2018. ápr. 19. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Megszorzod egymillióval: 1.64 milliárd N/m2.


Egy méter 1000 milliméter, egy négyzetméter 1000*1000 = 1 millió négyzetmilliméter.

2018. ápr. 19. 15:57
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

mm és m közt 1000 a váltószám

mm^2 és m közt 1000000

1/mm^2 és m közt 1/1000000, azaz 1640 N/mm^2=1640*1/1000000=0,00164 N/m^2

egyébként a N/m^2 = 1 Pa(Pascal),tehát a N/mm^2 MPa (megapascal)

2018. ápr. 19. 15:57
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Bocsi én elrontottam az 1. válaszolónak van igaza nem osztani kell hanem szorozni.

Tehát 1,64*10^9 N/m^2 lesz

2018. ápr. 19. 16:00
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, nagy segítség volt.
2018. ápr. 19. 16:49