Hogyan tudok átváltani 1,242mmol/dm^3-t mg/dm^3-re?

A szóban forgó anyag kálcium-hidrogénkarbonát.
2016. dec. 1. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Megnézed, hogy 1 mólja mennyi, majd a mólt lecseréled benne. Például ha 1 mol=25,3 g, akkor így fog kinézni:


1,242 mol/dm^3 = 1,242 *25,3 g/dm^3 = 31,4226 g/dm^3, és ezt még át kell váltani úgy, hogy szorozzuk 1000-rel, mivel 1 g=1000 mg, tehát a vége 31422,6 mg/dm^3 lesz.

2016. dec. 1. 14:25
 2/3 anonim ***** válasza:

Ca(HCO_3)_2


m = n * M


M = 40 + 2*1 + 2*12 + 2*3*16 = 162g/mol


1,242 mmol/dm^3 = 1242*10^(-6) mol/dm^3 = 1242*10^(-6)*162 g/dm^3 = 1242*10^(-6)*162*10^3 mg/dm^3 = 201,204 mg/dm^3

2016. dec. 1. 14:37
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2016. dec. 14. 22:58