2020. szept. 7. 16:10
1/3 anonim válasza:
Könnyebb feladat, mint hinnéd:
2^31 * 5^32 = 2*2*2*....*2*2*5*5*5*....*5 (ugye itt 31db 2es és 32 db 5ös van).
Viszont ez így is írható:
(2*5)*(2*5)*(2*5)....*(2*5)*5 (ugye itt a végén van még egy 5ös a 31db 2*5 mellett)
Ez pedig 10^31 * 5
10^31 = 100000000....000 (1es és mögötte 31db 0.)
5*10^31 = 500000....0000 (5ös és mögötte 31db 0.)
Azaz a megoldás az, hogy 32 számjegyű.
2/3 anonim válasza:
Talán így egyszerűbb:
2^31*5^32=2^31*5^31*5=5*10^31 ...
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már értem, sokat segítettél!
2020. szept. 7. 21:14