Hogyan írnátok fel ezt algebrai kifejezéssel?

A "z" pozitív páros szám után következő páratlan szám

2020. szept. 7. 14:52
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
z+1
2020. szept. 7. 14:54
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2020. szept. 7. 15:03
 3/10 anonim ***** válasza:
33%

az #1-es felírásból nem következik, hogy z páros szám.

Szóval szerintem 2z+1

2020. szept. 7. 15:23
 4/10 anonim ***** válasza:
38%
-:)
2020. szept. 7. 15:37
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
#3 Ott van, hogy z páros...
2020. szept. 7. 16:17
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 De ez a felírt algebrai kifejezésből nem következik.
2020. szept. 7. 17:06
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Jó. Akkor viszont fingom sincs, hogy mi a feladat.
2020. szept. 7. 17:13
 8/10 anonim ***** válasza:
z+1, ahol k=z/2, ahol z,k€N.
2020. szept. 7. 17:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Hú!
2020. szept. 7. 17:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor z+1, ahol z = 2*k, k>0, k "eleme" Z.
2020. szept. 7. 17:51