Számítsuk ki a kapott gáz levegőre vonatkoztatott relatív sűrűségét, valamint moláris tömegét (A levegő moltömegének kiszámításához vegyük figyelembe, hogy összetétele: 78% N2, 21% O2, 1% Ar)! Próbáljuk meg kitalálni, hogy mi lehetett az ismeretlen gáz.

A gáz tömege: 0,0315g



2020. szept. 5. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Valami nem stimmel, nincs elég adat. Ha csak a gáz tömege van meg, akkor kellene vagy a moláris tömeg, vagy a molszáma a gáznak, vagy a levegőre vonatkoztatott relatív sűrűség, mindkét kérdezett ismeretlent egyszerre ennyi adatból nem lehet kiszámolni. Az egyetlen amit tehetünk itt, hogy a levegő átlagos moláris tömegét kiszámíthatjuk, de használni nem tudjuk majd. Másik, hogy hogy kezdődhet úgy a feladat, hogy a kapott gázt? Milyen kapott? Honnan kapott? Gondolom volt a feladatnak egy előző része, amiben benne volt a hiányzó adat, feltételezhetően a gáz molszáma, mert ha azt tudjuk, meg a tömegét is, akkor már ki tudnánk számolni az ismeretlen gáz moltömegét az M=n/m képlettel, onnantól már lenne értelme a többi dolognak is.
2020. szept. 5. 12:41
 2/4 A kérdező kommentje:
a gáz térfogata 20cm3(a fecskendőt kitöltő), a levegő tömege 0,0222g (a fecskendőt kitöltő)
2020. szept. 5. 16:15
 3/4 anonim ***** válasza:

M = 315/222 ∙ (0,78∙14∙2 + 0,21∙16∙2 + 0,01∙39,8) = 41,09 g/mol

C2H3N

Ami gáz ehhez legközelebb áll, az a 2H-azirén:

[link]

Megjegyzés: a térfogat adat felesleges, vagy szarok az adatok, vagy nem jól írtad be a kérdést...

2020. szept. 5. 20:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Kijött az eredmény? Valamit virítsál ide 1 véleményt.
2020. szept. 8. 12:56