Van-e olyan x valós szám, amely esetében 𝑥8+1/𝑥8=2? (Segítség: vezess be új ismeretlent; jelöld y-nal az 𝑥8-t!)

Ha valaki levezetné nekem megoldással mielőbb azt nagyon megköszönném (:
2020. máj. 29. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Benne van a feladatban, hogy mit csinálj... Komolyan nem tudod még így sem?
2020. máj. 29. 14:59
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy írtál ilyen dőlt x-et?
2020. máj. 29. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Leírták a feladatban a javaslatot: y=8x

Ezzel a helyettesítéssel: y+1/y=2

Mindkét oldalt szorzod y-nal, akkor kapsz egy másodfokú egyenletet. Azt a megoldóképlettel megoldod. Itt már kiderül, hogy van-e olyan valós szám, amelyre teljesül az egyenlet.

Majd az y=8x-ből kifejezed x-et.

Próbálkozz így, írd meg az eredményt, azt meglátjuk. hogy jó-e?

2020. máj. 29. 21:00
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as; az nem 8x, hanem x^8.
2020. máj. 29. 21:02
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es igazad van, akkor helyesbítve:


y=x^8


y+1/y=2


Ezt megoldod, majd:


y=x^8-ból kifejezed x-et.

2020. máj. 29. 21:21