Ha valaki levezetné nekem megoldással mielőbb azt nagyon megköszönném (:2020. máj. 29. 14:57
1/5 anonim válasza:
Benne van a feladatban, hogy mit csinálj... Komolyan nem tudod még így sem?
3/5 anonim válasza:
Leírták a feladatban a javaslatot: y=8x
Ezzel a helyettesítéssel: y+1/y=2
Mindkét oldalt szorzod y-nal, akkor kapsz egy másodfokú egyenletet. Azt a megoldóképlettel megoldod. Itt már kiderül, hogy van-e olyan valós szám, amelyre teljesül az egyenlet.
Majd az y=8x-ből kifejezed x-et.
Próbálkozz így, írd meg az eredményt, azt meglátjuk. hogy jó-e?
5/5 anonim válasza:
4-es igazad van, akkor helyesbítve:
y=x^8
y+1/y=2
Ezt megoldod, majd:
y=x^8-ból kifejezed x-et.