2020. máj. 20. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legyen a szokásos jelölésekkel! alfa=41,41°, a=8, sc=10.

Koszinusztétel

b^2+c^2-2bc*cos(alfa)=64 (1)

Tükrözzük a háromszöget az a oldal felezőpontjára!

Ismét a koszinusztétel

b^2+c^2-2bc*cos(180°-alfa)=400

b^2+c^2+2bc*cos(alfa)=400 (2)

(1)+(2)

2(b^2+c^2)=464

b^2+c^2=232 (3)


(2)-(1)

4bc*cos41,41°=336

2bc=224 (4)


(3)+(4)

(b+c)^2=456

b+c=sqrt(456) (5)


(3)-(4)

(b-c)^2=8

b-c=sqrt(8) (6)


(5)+(6) => b=(sqrt(456)+sqrt(8))/2

(5)-(6) => c=(sqrt(4569-sqrt(8))/2


A szögek már mennek innen?

2020. máj. 20. 17:20
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm szépen!

Még azt szeretném kérdezni, hogy az sqrt az micsoda vagy melyik eredmenyt jeloli?

2020. máj. 20. 19:03
 3/4 anonim ***** válasza:
sqrt - négyzetgyök
2020. máj. 20. 19:22
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Kattingtass a piros "T" gombra

2020. máj. 20. 19:50