2020. máj. 20. 17:00
1/4 anonim válasza:
Legyen a szokásos jelölésekkel! alfa=41,41°, a=8, sc=10.
Koszinusztétel
b^2+c^2-2bc*cos(alfa)=64 (1)
Tükrözzük a háromszöget az a oldal felezőpontjára!
Ismét a koszinusztétel
b^2+c^2-2bc*cos(180°-alfa)=400
b^2+c^2+2bc*cos(alfa)=400 (2)
(1)+(2)
2(b^2+c^2)=464
b^2+c^2=232 (3)
(2)-(1)
4bc*cos41,41°=336
2bc=224 (4)
(3)+(4)
(b+c)^2=456
b+c=sqrt(456) (5)
(3)-(4)
(b-c)^2=8
b-c=sqrt(8) (6)
(5)+(6) => b=(sqrt(456)+sqrt(8))/2
(5)-(6) => c=(sqrt(4569-sqrt(8))/2
A szögek már mennek innen?
2/4 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen!
Még azt szeretném kérdezni, hogy az sqrt az micsoda vagy melyik eredmenyt jeloli?
2020. máj. 20. 19:03
4/4 anonim válasza: