Mit ronthattam el? (teljes indukció matematika)


Tegnap elkezdtem tanulni a teljes indukció anyagrészt és már valamennyire kapizsgálom de itt ennél a feladatnál valami nem okés, szerintetek mit ronthattam el?


[link]



2020. aug. 1. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

A 3. lépésben nem "(2k+2)", hanem "(2k+3)" van, úgy szerintem ki fog jönni! :)

Ha nem, írj!

((kapiskál))

2020. aug. 1. 17:50
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Amikor a (k+1)-edik tagot is négyzetre emeled, az k^2 + 2k + 1 lesz, nem pedig k^2 + 1 ... tudod, a kétszeres szorzat is kell oda.

A harmadik lépés közepén van ez a hiba, alapvető, de ilyeneken a legkönnyebb elcsúszni:)

2020. aug. 1. 18:35
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Ja és igen, az első válaszoló pedig egy másik hibát talált meg, ami szintén a 3. lépésben van, csak a végén, ha a (2n+1) helyére helyettesítesz (k+1)-et, az így néz ki: (2(k+1)+1) = (2k+2+1) = (2k+3)
2020. aug. 1. 18:38
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
* úgy értem, a (2n+1)-ben az n helyére helyettesíted a (k+1)-et...
2020. aug. 1. 18:39
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Igen, egyrészt az a hiba, amit a második írt, illetve az elsőnek is igaza van, hogy "2n+1"-be behelyettesíted n helyére a "k+1"-et, akkor az bizony 2k+3.


Illetve nem tudom ti hogyan is tanultátok, de az egy alapvető dolog lenne, hogyha két oldal egyenlőségét be akarjuk látni, akkor ne írjunk közéjük egyenlőség.

Felírtad, hogy k(k+1)(2k+1)/6 + (k+1)^2 = aminek ki kell jönni.

Ez egy hiba, nem teheted egyenlővé, mert nem tudod, hogy egyenlő-e.

Ki kell indulni az egyik oldalból majd egyenlőségjeleken keresztül átalakítani, míg azt nem kapod, aminek ki kell jönni.

2020. aug. 1. 18:41
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Rendben, pontozzatok csak le gyökerek.
2020. aug. 1. 23:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem annak az 50%-osnak nem megy a matek, és azért ad pirosat, mert savanyú a szőlő.
2020. aug. 23. 11:46
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt kiről írtad utolsó?
2020. aug. 23. 11:48
 9/9 anonim ***** válasza:
#8, valami 50%-os ad pirosat mindenkinek, nézd vissza, arról írtam.
2020. aug. 23. 11:52