Mi ennek az egyenletnek a megoldása?

3 ∙ x - 6 = 3 – x

2020. jún. 11. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rendezd az egyenletet, hogy az egyik oldalon csak "x" szerepeljen.
2020. jún. 11. 18:56
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi

És ezt hogyan pontosan csináljam?

2020. jún. 11. 19:02
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
9/4, azaz 2,25
2020. jún. 11. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Adj hozzá "x"-et mindkét oldalhoz.

2. Adj hozzá 6-ot mindkét oldalhoz.

3. Megoldás jön: Ossz le annyival, ahányas szám szerepel az "x" előtt.

2020. jún. 11. 19:05
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az alapján amit Nikolas Nick írt már én is rájöttem és nekem is ez lett a megoldás, de legalább most tudom hogy vsz. jó :)

2020. jún. 11. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Lépésről lépésre itt van, ha érdekel:


3x-6=3-x /+6

3x=3-x+6 /öv

3x=9-x /+x

4x=9 /:4

x=9/4

2020. jún. 11. 19:10
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:
17%
Milyen okból nem érti valaki az egyenletrendezést? Nem értem.
2020. jún. 11. 20:20