Valaki 34. kérdése:

1.gondoltam egy számra ha a nála 23-mal nagyobb szám ötöd részéből 108-at elveszek akkor éppen 300-at kapok eredményül. Melyik számra gondoltam?


2.egy pozitív egész szám felének harmadának és negyedének az összege 40-nel nagyobb mint ez a pozitív egész szám. Hatarozd meg ezt a számot!


3.egy könyvespolc alsó polcán kétszer annyi a felsőn 40 könyvvel kevesebb van mint a középsőn. Hány könyv van az egyes polcokon, ha összesen 480 db van rajta?



2020. jún. 11. 12:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Nagyon sürgős lenne! Előre is köszönöm!!
2020. jún. 11. 12:09
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

1.

(x+23)/5-108=300

(x+23)/5=408

x+23=2040

x=2063

2020. jún. 11. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

2.

x/2+x/3+x/4-40=x

6x+4x+3x-480=12x

x=480

2020. jún. 11. 13:56
 4/4 anonim ***** válasza:
59%

3.

alsó: 2x

középső: x

felső: x-40


2x+x+x-40=480

4x=520

x=130


260; 130; 90

2020. jún. 11. 13:59