Ezt hogy kell megoldani? (Matek)


kx^2+x+1=0 (K≠0)


kx^2 = kx’négyzet’(K X a másodikon)



2020. jún. 4. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyi van megadva a feladatból, akkor sehogy. Gondolom az egyenlethez tartozott valami kérdés is.
2020. jún. 4. 23:16
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha kiemelsz x-et:

x(kx+1)+1=0

Ebből következik, hogy x(kx+1)=-1


Az x +1 vagy -1 lehet (ha megnézed a szorzatot).

Ezeket kell visszahelyettesíteni a képletbe.

Ha x=+1 akkor:

1*(k*1+1)=-1

k+1=-1

K=-2

Ezért a x=+1 megoldása az egyenletnek, ahol k=-2.


Ha X=-1 akkor

-1*(-k+1)=-1

k-1=-1

k=0

Az x=-1 nem megoldása az egyenletnek, mert a k nem lehet 0.

2020. jún. 4. 23:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Már miért lehetne x csak 1 vagy (-1)? ...
2020. jún. 5. 01:48
 4/7 A kérdező kommentje:

Annyi van még odaírva, hogy a K egy valós szám(R). És a megoldókulcs szerint a megoldások:

0<K<1/4< V k<0

Vagy k=1/4

Vagy k>1/4

2020. jún. 5. 14:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Inkább valami olyasmi kellene, hogy milyen k-ra lesz az egyenletnek két megoldása, vagy milyen k-ra lesz a gyökök összege valami, vagy ilyesmi.
2020. jún. 5. 14:40
 6/7 anonim ***** válasza:

A megoldóképletbe behelyettesítve:


x=(–1±sqrt(1–4k))/2k


A megoldást a valós számok között keressük, így a négyzetgyökjel alatt nem lehet negatív szám:


1–4k>0


Innen: k<1/4


Ennek az x-re másodfokú egyenletnek, akkor van a valós számok között megoldása, ha k<1/4, de k=0 nem megengedett, mert akkor nullával osztanánk. Eszerint így adható meg k értéke:


0<k<1/4 vagy k<0


Az x értéke nem adható meg, mert az k-tól függ.

2020. jún. 5. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


Ha a k=0-át az eredeti egyenletben megengednénk, akkor x=-1, de a feladat szerint k nem lehet nulla.

2020. jún. 5. 15:12