Matek házit kellene megoldani! Valaki?


Egy háromszög belső szögeinek aránya:

a) 4:4:1;

b) 3:4:5

Mekkorák a háromszög szögei?



2020. ápr. 23. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

180fok a haromszog belso szogei.

4:4:1 = 9

180 ÷ 9 = 20.

4 × 20 =80

4 × 20 =80

1 × 20 =20


Igy a masikat is megtudod oldani

2020. ápr. 23. 19:54
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Meg kellene? Nosza!


(80°,80°,20°; 45°,60°,75°)

2020. ápr. 23. 19:57
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm!
2020. ápr. 23. 19:58