Egy háromszög belső szögeinek aránya:
a) 4:4:1;
b) 3:4:5
Mekkorák a háromszög szögei?
2020. ápr. 23. 19:40
1/3 anonim válasza:
180fok a haromszog belso szogei.
4:4:1 = 9
180 ÷ 9 = 20.
4 × 20 =80
4 × 20 =80
1 × 20 =20
Igy a masikat is megtudod oldani
2/3 anonim válasza:
Meg kellene? Nosza!
(80°,80°,20°; 45°,60°,75°)
3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm!
2020. ápr. 23. 19:58