Jól csináltam a valószínűség matek házit?


Két (szabályos hatoldalú) dobókockát feldobva mennyi annak a valószínűsége, hogy a dobott számok összege 7?


Nekem a - 6/36


2018. dec. 3. 16:47
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem 1/7, de lehet, hogy tévedek.
2018. dec. 3. 16:59
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

jó:

1+6

2+5

3+4

4+3

5+2

6+1


összes: 6*6=36


valószínűdég: 6/36 = 1/6

szerintem jó

2018. dec. 3. 17:03
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerintem is :)

Értem, köszönöm a válaszokat :)

2018. dec. 3. 20:38