Két (szabályos hatoldalú) dobókockát feldobva mennyi annak a valószínűsége, hogy a dobott számok összege 7?
Nekem a - 6/36
2018. dec. 3. 16:47
1/3 anonim válasza:
Szerintem 1/7, de lehet, hogy tévedek.
2/3 anonim válasza:
jó:
1+6
2+5
3+4
4+3
5+2
6+1
összes: 6*6=36
valószínűdég: 6/36 = 1/6
szerintem jó
3/3 A kérdező kommentje:
Szerintem is :)
Értem, köszönöm a válaszokat :)
2018. dec. 3. 20:38