Nem értem ezt a matek feladatot és holnapra kéne. Hogyan tudnám megoldani?


A 10./B osztályba 36 tanuló jár. Az előző tanév végén az osztály 4/9-ed részének matematikai jegye nem volt rosszabb négyesnél, míg az osztály 75%-nak matematikai jegye nem volt jobb négyesnél.

a)Az osztály hány tanulójának volt matematikából négyes kilencedik végén?

b) Hány tanulónak volt ötöse matematikából kilencedik végén?

c) Az osztály tanulói közül

kilencedik végén, nem bukott meg senki matematikából és háromszor annyian kaptak hármast mint kettest. Az osztály hány tanulójának volt hármas kilencedik végén matematikából?



2020. máj. 17. 20:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Előre is köszönöm a válaszokat!!
2020. máj. 17. 20:55
 2/5 dq ***** válasza:
75%
Meddig jutottál. A 4/9-edet és a 75%-ot kiszámoltad?
2020. máj. 17. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Hogyan kezdtél neki a feladatoknak?
2020. máj. 17. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

Valamelyik osztályban népszerűek vagyunk.

2020. máj. 17. 21:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nem rosszabb négyesnél:4/9*36=16 (négyes vagy ötös)

nem jobb négyesnél: 0,75*36=27 (kettes, hárma vagy négyes)

a négyesek száma: 16+27-36=7

az ötösök száma: 16-7=9

kettesek vagy hármasok száma: 27-7=20

20/4=5

kettesek száma: 5

hármasok száma: 15

2020. máj. 18. 08:45