(9*√3 - 5*√18 + √200 +4*√48) * (15*√3 + 7*√8 + 4*√27 - √162 - √12)
Nagyon örülnék, ha valaki levezetné nekem úgy, hogy megértsem, köszönöm.
2015. szept. 13. 11:11
1/7 anonim válasza:
Ezen mit kell levezetni? Még a windows számológépbe is be lehet ütni, magától tudja a prioritásokat: először a négyzetgyököket kell kiszámolni, utána a szorzásokat elvégezni, végül az összeadásokat, persze külön-külön a két zárójelben, és végül a két zárójelben kijött összeget összeszorozni.
2/7 A kérdező kommentje:
az nem baj ha nem egész szám lesz?
2015. szept. 13. 11:53
4/7 anonim válasza:
Gyök 3, gyök 27 meg ilyenek után hogy várod, hogy egész szám legyen... persze, hogy nem lesz az.
5/7 anonim válasza:
Pro primo: Ez nem tudomány, hanem házi feladat topikba tartozik.
Pro secondo, igen, ez egész szám lesz. [link]
Megoldáshoz segít, hogy a gyök alatti tényezőkből kiviszed a gyök elé a benne lévő négyzetes tagokat
5*√18 = 5 * √(9 * 2) = 5 * 3 * √2 stb...
(9*√3 - 5*3*√2 + 10 * √2 + 4*4*√3) * (15*√3 + 7*2*√2 + 4*3*√3 + 9*√2 - 2*√3)
((9+16)*√3 + (-15 +10)*√2) * ((15+12-2)*√3 + (14 - 9)*√2)
(25*√3 - 5*√2) * (25*√3 + 5*√2)
ez egy azonosság Bezony!
(a - b) * (a + b) = a^2 - b^2
(25^2*3) - (5^2*2) ...
Ugye világos?
6/7 anonim válasza:
Talintulli : Halgattál volna, bölcs maradtál volna!
7/7 A kérdező kommentje:
Segítséget kérem és nem osztást! Aki segített annak nagyon szépen köszönöm. Így már értem csak elkezdeni nem tudom. :)
2015. szept. 19. 12:01