Ezt a matek feladatott kellene megoldanom holnapra, de egyszerűen el sem tudom kezdeni. Valaki érti?


(9*√3 - 5*√18 + √200 +4*√48) * (15*√3 + 7*√8 + 4*√27 - √162 - √12)

Nagyon örülnék, ha valaki levezetné nekem úgy, hogy megértsem, köszönöm.


2015. szept. 13. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezen mit kell levezetni? Még a windows számológépbe is be lehet ütni, magától tudja a prioritásokat: először a négyzetgyököket kell kiszámolni, utána a szorzásokat elvégezni, végül az összeadásokat, persze külön-külön a két zárójelben, és végül a két zárójelben kijött összeget összeszorozni.
2015. szept. 13. 11:36
 2/7 A kérdező kommentje:
az nem baj ha nem egész szám lesz?
2015. szept. 13. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. szept. 13. 12:08
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Gyök 3, gyök 27 meg ilyenek után hogy várod, hogy egész szám legyen... persze, hogy nem lesz az.
2015. szept. 13. 12:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Pro primo: Ez nem tudomány, hanem házi feladat topikba tartozik.

Pro secondo, igen, ez egész szám lesz. [link]


Megoldáshoz segít, hogy a gyök alatti tényezőkből kiviszed a gyök elé a benne lévő négyzetes tagokat


5*√18 = 5 * √(9 * 2) = 5 * 3 * √2 stb...


(9*√3 - 5*3*√2 + 10 * √2 + 4*4*√3) * (15*√3 + 7*2*√2 + 4*3*√3 + 9*√2 - 2*√3)

((9+16)*√3 + (-15 +10)*√2) * ((15+12-2)*√3 + (14 - 9)*√2)

(25*√3 - 5*√2) * (25*√3 + 5*√2)

ez egy azonosság Bezony!

(a - b) * (a + b) = a^2 - b^2


(25^2*3) - (5^2*2) ...


Ugye világos?

2015. szept. 13. 12:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Talintulli : Halgattál volna, bölcs maradtál volna!
2015. szept. 13. 12:10
 7/7 A kérdező kommentje:
Segítséget kérem és nem osztást! Aki segített annak nagyon szépen köszönöm. Így már értem csak elkezdeni nem tudom. :)
2015. szept. 19. 12:01