*Ja és a levezetés is kéne de itt vannak a feladatok:
a.) 5(x+6)+2(3x-4)= 3(4x-8)
b.)4(x+7)+7(2x-3)= 3(6x-5)
c.) 7(3x+2)- 3(6x+5)=2x-5
2020. máj. 4. 17:00
1/2 anonim válasza:
a)
Először felbontod a zárójeleket:
5x+30+6x-8=12x-24
Ezután összevonod az egynemű kifejezéseket:
11x+22=12x-24
Majd egy oldalra rendezed az x-ket, a másikra a számokat:
46=x
A többit ugyanígy már megtudod csinálni ez alapján.
2/2 anonim válasza:
Mit nem értessz? Egyszerűen beszorzod a zárójel tagjait az előtte lévő számmal. Majd x-eket egyik oldalra viszed, a számokat a másikra (előjelekkel vigyázz)
a.) 5(x+6)+2(3x-4)= 3(4x-8)
5x+30 + 6x-8 = 12x-24
46=x
b.)4(x+7)+7(2x-3)= 3(6x-5)
4x+28 + 14x-21 = 18x-15
18x + 7 = 18x - 15
0=/=8
Tehát nincs megoldás
c.) 7(3x+2)- 3(6x+5)=2x-5
21x + 14 - 18x - 15 = 2x-5
x = -4