(sürgős) Helo mindenkinek pár matek feladatot kellene megoldani de nem nagyon értem, tudnátok segíteni? Bővebben alul. I I v


*Ja és a levezetés is kéne de itt vannak a feladatok:

a.) 5(x+6)+2(3x-4)= 3(4x-8)


b.)4(x+7)+7(2x-3)= 3(6x-5)


c.) 7(3x+2)- 3(6x+5)=2x-5



2020. máj. 4. 17:00
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

a)

Először felbontod a zárójeleket:

5x+30+6x-8=12x-24

Ezután összevonod az egynemű kifejezéseket:

11x+22=12x-24

Majd egy oldalra rendezed az x-ket, a másikra a számokat:

46=x


A többit ugyanígy már megtudod csinálni ez alapján.

2020. máj. 4. 17:15
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mit nem értessz? Egyszerűen beszorzod a zárójel tagjait az előtte lévő számmal. Majd x-eket egyik oldalra viszed, a számokat a másikra (előjelekkel vigyázz)


a.) 5(x+6)+2(3x-4)= 3(4x-8)

5x+30 + 6x-8 = 12x-24

46=x


b.)4(x+7)+7(2x-3)= 3(6x-5)

4x+28 + 14x-21 = 18x-15

18x + 7 = 18x - 15

0=/=8

Tehát nincs megoldás


c.) 7(3x+2)- 3(6x+5)=2x-5

21x + 14 - 18x - 15 = 2x-5

x = -4

2020. máj. 4. 17:22