Köszönöm, ha időt fordítasz kérdésemre.


Egy paralelogramma 52mm-es oldala a 38 mm-es átlóval 33 fokos szöget alkot.

A: Mekkora a paralelogramma többi oldalának hossza?

B: Mekkorák a paralelogramma szögei?

C: Mekkora a paralelogramma területe?



2016. jan. 23. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

van egy palalelogrammád. el tudod képzelni? igen. nos az egyik oldala a hosszabbik 52mm a rövidebbik 38mm. ezek egymás mellett vannak és bezárnak egy 33°os szöget. ahhot,hogy megtudd a többi szövet húznod kell egy merőleges vonalat úgy hogy egy 3szöget kapj a 38 és az 52mmes oldalból. megcsinálod ezt a vele párhuzamos oldalon is. a 3szög belső szögeinek összege 180°tehát tudom hogy van egy 33°os illetve egy 90 os szögem a 3szögön belül. 33+90=123 180-123=57 tehát a szögek 38 illetve 57°osak. ez a B válasz.

A: 52mm ill. 38mm az oldalak.

C: a*ma vagyis pitagorasz tétellel kiszamitod a magasságot és megszorzod az alappal. 38*38+52*52=ma2



nem biztos de ha megvan a válasz írd le.

2016. jan. 23. 15:01
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az átló túlsó végéből rajzold meg az ismert oldalra merőleges magasság-vonalat!

1) Két derékszögű háromszög is keletkezik.

2) Az egyik egyik hegyesszöge 33°-os, az átfogója 38 cm hosszú.

- Szögfüggvény segítségével kiszámítható bármelyik befogója; akár mindkettő is.

(- Ha csak egyik lett szögfüggvénnyel kiszámolva, akkor a másik kiszámolható Pythagoras-tétellel is.)

3) ►Az egyik befogó a paralelogramma magasságvonala.◄ Ez, mindkét keletkezett derékszögű háromszögnek befogója is.

4) Ha az oldalhosszból (52 cm) kivonod a másik befogó hosszát, akkor megkapod a másik derékszögű háromszög másik befogójának hosszát.

5) Ha a másik derékszögű háromszög két befogójának hossza ismert, akkor

- Pythagoras-tétellel kiszámítható az átfogója, ami ►a paralelogramma egyik, nem megadott oldalának hossza.◄

Mivel a szemben levő oldalak azonos hosszúságúak, ►mind a négy oldal hossza ismert lett.◄

- Szögfüggvény segítségével kiszámítható az a hegyesszöge, ami ►a paralelogramma egyik hegyesszöge.◄

A paralelogramma szemben levő hegyesszöge ugyanekkora. A paralelogramma belső szögeinek összege 360°, így abból levonva a két hegyesszög összegét és annak a felét véve, ismert lesz, külön-külön, a másik két szög is, ►azaz ismert lett mind a négy belső szög.◄

6) A paralelogramma minden oldalának hossza, minden szöge, és a magasságvonalának hossza is ismert; ez több, mint ►elegendő a terület kiszámításához.◄

2016. jan. 23. 15:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 23. 18:10